انجمن بین المللی ترنم صلح

مرجع فعالان و پژوهشگران دین و فرهنگ در عرصه بین الملل

انجمن بین المللی ترنم صلح

مرجع فعالان و پژوهشگران دین و فرهنگ در عرصه بین الملل

انجمن بین المللی ترنم صلح

دغدغه اصلی انجمن بین المللی ترنم صلح که به همت جمعی از بدنه دانشگاهی و حوزوی به طور آتش به اختیار اداره میشود؛ تبلیغ اسلام ناب محمدی در عرصه بین الملل میباشد.

پیوندهای روزانه

۳۹ مطلب در مرداد ۱۳۹۸ ثبت شده است

حجة الاسلام والمسلمین دکتر محمّدعلی شمالی، به دعوت گروهی از شیعیان برای بازدید و مشاهده وضعیت شیعیان، به کشور تانزانیا مسافرت کردند که میتوانید در ادامه مطلب، خاطرات و دیدگاه ایشان در رابطه با سفر تبلیغی اسلام به تانزانیا را مطالعه نمایید.

  • انجمن بین المللی ترنم صلح

دوره‌ای که اروپاییان آغوش خود را برای اسلام گشودند از حافظه‌ها محو شده است.

مسجد ویلمرسدورف با مناره‌های بلند و گنبد پیازی‌شکل به‌سَبْک مغولی، در خیابان برینر در جنوب غربی برلین واقع است. امروزه این مسجد مکان آرامی است و بیشتر به‌مثابۀ یک مرکز اطلاع‌رسانی عمل می‌کند؛ اما زمانی مرکزی پویا برای جنبشی معنوی در جمهوری وایمار بود. داعیان فرقۀ احمدیه که این مسجد را بنا نهادند، گروه‌های مختلفی را گرد هم می‌آوردند و درباب مسائل فلسفی روز سخنرانی‌هایی برگزار می‌کردند. آلمانی‌ها از تمامی رده‌های سنی در این سخنرانی‌ها شرکت می‌کردند. درنهایت بسیاری از آن‌ها که در آستانۀ جنگ جهانی اول با سرخوردگی عمیقشان از تمدن مسیحی دست‌وپنجه نرم می‌کردند، به اسلام گرویدند.
  • انجمن بین المللی ترنم صلح

در تاریخ جهان اولین بار است که تعداد جوامعی که سکولار می‌شوند، از تعداد جوامعی که دین‌دار می‌شوند، پیشی می‌گیرد

  • انجمن بین المللی ترنم صلح

حجة الاسلام والمسلمین حسین الخزرجی متولد شهر نجف اشرف می باشد و تحصیلات حوزوی خود را در حوزه های علمیه قم و نجف گذرانده است. فعالیت های تبلیغی خود را بیست و دو سال پیش و با سفر به قاره آفریقا آغاز کرد و بعد از پنج سال برای نشر و ترویج مکتب اهل بیت علیهم السلام عازم آمریکای لاتین و کشور برزیل شد. وی هم اکنون مدیر مرکز اسلامی شیعیان در برزیل است و در کنار کارهای مدیریتی به تحقیق، پژوهش و ترجمه کتب اسلامی مشغول است. آنچه در پی می اید متن گفت وگوی با وی در رابطه با وضعیت شیعیان در برزیل است.

  • انجمن بین المللی ترنم صلح
به‌عقیدۀ آلموند آنچه نویسندگانی همچون نیچه، فوکو و... را به هم شبیه می‌کند، تلاش آن‌ها برای نقد مدرنیته و غرب، با استفادۀ ابزاری از اسلام و تمدن اسلامی است. او معتقد است خوانش متون پُست‌مدرن دربارۀ اسلام بیشترْ ما را با ماهیت پُست‌مدرنیسم آشنا می‌کند تا خود اسلام.
  • انجمن بین المللی ترنم صلح

آنچه می خوانید گزارشی است از سفر جناب حجة الاسلام والمسلمین یوسفی غروی به کشور ساحل عاج، درباره وضعیت شیعیان.

  • انجمن بین المللی ترنم صلح

در خدمت یکی از طلاب اعزامی به کانادا، جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای حقانی هستیم. اطلاع یافتیم که برخی از طلاب اعزامی به کانادا، در اوقات فراغت خود در کانادا، علاوه بر کارهای علمی و تحقیقی، به کارهای تبلیغی نیز می پردازند. از ایشان تقاضا می کنیم که در این زمینه توضیحاتی بفرمایند.

بسم الله الرحمن الرحیم. البته، هدف اصلی از اعزام برادران به کانادا در درجه اول، تحصیل بوده است، در عین حال، در کنار امر تحصیل، برادران در اوقات فراغت و فرصتهایی که پیش می آید زمینه هایی را جهت تبلیغ اسلام در مسائل اسلامی پیدا می کردند و استفاده می کردند که من به طور فهرست وار این زمینه ها را مطرح می کنیم و سپس برخی از نکاتی که نیاز به توضیح بیشتر دارد، بیان خواهم کرد. به طور کلی، چند زمینه برای تبلیغ اسلام وجود دارد:

سخنرانی; سمینار; کلاس برای دانشجویان و فرزندان آنها; شرکت در انجمن اسلامی دانشجویان کانادا; ارتباط با دانشجویان و اساتید; نقش دوستان در غنی کردن کتابخانه ها، بخصوص کتابخانه دانشگاه مک گیل.

  • انجمن بین المللی ترنم صلح

نگارنده این سطور، چندین ماه در هُلند و چند کشور دیگر اروپایی اقامت داشته و علاوه بر فعالیّت های تبلیغی، وضعیت فرهنگی این کشورها را مورد توجه قرار داده است،و چون از نزدیک ضرورت ها و مسائل تبلیغ در اروپا را مشاهده کرده است، برای آگاهی عزیزان روحانی و مخاطبین گرامی، برخی از تجربیات و دریافت های تلخ و شیرین خود را از این سفر در پی می آورد.

  • انجمن بین المللی ترنم صلح

محمدعلی شمالی مدیر موسسه بین المللی مطالعات اسلامی، استاد و مدیر گروه ادیان موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) می باشد. وی علاقمند به مذاکرات بین ادیان است و در کنفرانس های متعددی در انگلستان، کانادا، ایالات متحده آمریکا، لهستان، سوئد، غنا، فیلیپین، گرجستان و ایتالیا حضور داشته است. در ادامه مصاحبه ایشان با مجله پگاه حوزه در زمینه تبلیغ بین المللی اسلام را میخوانید.

  • انجمن بین المللی ترنم صلح

 محسن اسدی موحد دانشجوی کارشناسی علوم قرآنی و حدیث دانشگاه علوم اسلامی رضوی و یکی از جوان ترین مبلغان عرصه بین الملل از تجربیات خود در تبلیغ می گوید

ماجرا به سال 72 برمی گردد. جوان قصه ما سه ماه بیشتر نداشت که پدرش به عنوان مبلغ زبان دان به همراه چند نفر از طلاب دانشگاه علوم اسلامی رضوی به قاره سیاه اعزام می شود. بعد از سالها آموزش فقه و اصول و زبان خارجی دانشگاه علوم اسلامی رضوی ازسال 1369 تعدادی از طلاب زبان دان خود را برای عرصه تبلیغ در سطح بین الملل به قاره ای بکر از حیث تبلیغ اسلام اعزام می نماید و این اعزام تا چند سال بعد ادامه پیدا می کند و تعدادی از طلاب که دغدغه تبلیغ بیشتری دارند در همین حوزه تبلیغی ماندگار می شوند.
  • انجمن بین المللی ترنم صلح